Gravis

Príťažlivý webový magazín, na ktorom môžete publikovať PR články o vašej malej rodinnej firme i o veľkom a prosperujúcom podniku. Zarábať viac, sa dá vždy.

Horúce trendy z oblasti pohodlného spánku

Trendy sú také… trendy, že? Akosi sme si už zvykli, že sú veci, ktoré sa „nosia, a potom sú tu veci, ktoré sa „nenosia“. Vedeli ste však, že to presne takto funguje aj v oblasti pohodlného spánku? Áno. Niektoré matrace letia, niektoré sú zas OUT. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na prvú kategóriu, teda na matrace, ktoré v súčasnej dobe zažívajú https://hnonline.sk/expert/277078-akcie-zazivaju-cierne-dni svojich pätnásť minút slávy. Hnedý pes na posteli s farebnými plachtami a vankúšmi.jpg

Matrace s rozdelenými zónami
Tieto matrace sa nazývajú aj ako matrace so zónovaním. Ich povrch je rozdelený do viacerých zón, ktoré majú rozdielnu výplň, teda i tvrdosť a pevnosť. Vďaka tomuto špeciálnemu spracovaniu, na matraci ani po rokoch používania nevznikajú preležaniny, ktoré sa inak objavujú hlavne na miestach, kde sa počas spánku nachádza ťažisko nášho tela. Pri výbere si všímajte, koľko zón sa na matraci nachádza. Čím viac, tým lepšie. Maximálny počet zón, však môže byť iba sedem.

Pružinové matrace
Pružinové matrace segum.sk poskytujú dokonalý komfort a pohodlný a zdravý spánok. Pružiny zabezpečia to, aby sa telo počas celej noci nachádzalo v ergonomicky správnej polohe, a to i napriek tomu, že budete skrútení ako paragraf. Ak sa obávate toho, že spánok na takomto matraci bude príliš „tvrdý“, naozaj sa nemusíte. Tak, ako v prípade penových matracov, si môžete vyberať medzi pevnejšími a menej pevnými pružinami.Dievča v bielej nočnej košeli leží v posteli pod paplónom.jpg

Sendvičové matrace
Treťou novinkou, ktorá však vlastne ani nie je novinkou, len sa o nej v poslednej dobe hovorí trošku častejšie, sú takzvané sendvičové matrace. Ako nám napovedá už ich názov, sú zložené z viacerých vrstiev, pričom každá z nich je vyrobená z iného materiálu. Výhodou je hlavne to, že s viete vybrať matrac presne podľa svojich preferencií. Nezabúdajme však i na životnosť a pozitívne vlastnosti v rámci antialergických vlastností. Väčšinou sa zvyknú kombinovať tieto materiály:

  • Kokosová doska a polyuretánová pena
  • Kokosová doska a kaučuk
  • Pamäťová pena a kokosová doska
  • Pamäťová pena a kaučuk