Služby

Prečo si vegetariáni môžu tantrickú masáž lepšie užiť

Vegetariáni žijú oveľa kvalitnejší životný štýl, než ostatní ľudia. Je to dané absenciou mäsa v strave, a jeho vylúčenie z jedálnička má tri významné aspekty:

Karmická záťaž – v prvom rade každý, kto je mäso, podieľa sa na násilnom usmrcovaní zvierat. Najväčšou karmickou záťažou je najmä zabíjanie veľkých cicavcov, ako sú bravy alebo kravy. Ľudia dokonca zabíjajú aj ich mláďatá, len si vybavte obľúbené teľacie či jahňacie mäso. Usmrtiť malé teľa a jahňa je barbarský čin, a každý, kto zje toto mäso, sa na ňom podieľa. Nemyslite si, že to nie je nikde zaznamenávané, hovorí sa, že „Božie mlyny melú pomaly, ale iste“, a každý, kto je karmicky zaťažený, sa bude skôr alebo neskôr zo svojich činov zodpovedať, a spozná ich aj na vlastnej koži. Inými slovami, kto seje vietor, zožne búrku.

červené mäso

Trávenie mäsa v dlhých črevách a absencia vlákniny – ľudské telo nebolo „vyrobené“, aby jedlo mäso, máme na rozdiel od dravcov dlhé črevá, a v nich mäso hnije. Najhoršie je to vtedy, keď chýba v strave dostatok vlákniny, a to býva časté najmä pri fastfoode, teda napríklad pri hamburgeri z pečiva z bielej múky. Hnilobné procesy potom zásobujú telo toxíny, preťažuje sa pečeň, toxíny sa ukladajú do rôznych častí tela vrátane orgánov, a je to jeden zo stimulov na spustenie rakovinového bujnenia.

tantra masáž

Stresové hormóny – viete, čo sa stane, keď vedú zviera na bitúnok? Ono nie je hlúpe, cíti svoj koniec. Ako by ste sa cítili vy, keby vám niekto priložil pištoľ na čelo a povedal, že za desať minút vás zastrelí? Hladina stresových hormónov vo vašom tele bude v tom okamihu na takej vysokej rovní, že budete doslova priotrávení. A také mäso potom jete, priamo z bitúnkov putuje na váš stôl (cez obchodné reťazce). Je tam toľko adrenalínu a kortizolu, že si to neviete ani predstaviť. A tieto stresové hormóny vám potom tiež bránia užiť si tantru masáž tak, ako by ste si ju užiť mali.