Zdravie

Keď sme chorí

V poslednej dobe som si prešla veľa chorobami. A bolo to celkom v krátkych intervaloch po sebe. A väčšinou keď som chorá, tak ma tá choroba skolí úplne šialene. A asi si dokážete predstaviť, ako je telo v čase choroby vyčerpané a oslabené. Mne naposledy ešte šialene začalo bolieť v krku a to som si už naozaj myslela, že mi ten krk zhorí. Naozaj mi nebolo dobre a necítila som dobre. A keďže som ešte astmatik, tak tá choroba bola o to horšia. Pri každej chorobe mi potom minimálne týždeň ten suchý kašeľ zostane. A už ma to nebaví. Navyše teraz ešte začiatkom leta keď je niekto chorý, tak to je už vážne šialené.

s

Preto som rada za každý deň, keď nie som chorá a nekašlem. Je to totiž pre mňa fakt utrpenia. Teraz bude už za chvíľu leto a fakt netúžim po tom, aby som bola chorá a necítila sa dobre. Naopak. Chcem si to leto užívať čo najviac môžem, pretože je to moje najobľúbenejšie obdobie a jednoducho zbožňujem, keď svieti slniečko a je nádherne. Ono sa to zdá ako blbosť, ale naozaj máme byť za čo vďační. Hlavné je zdravie a to, že človeka nič netrápi. A pokiaľ to tak je, tak je to niečo ako keby človek vyhral športku a nejakú obrovskú výhru. Naozaj. Ja si myslím, že za väčšinu chorôb môže stres.

x

Ten toho má s chorobami totiž mnohokrát celkom dosť spoločného. Keď ste v strese, logicky sa vám nedarí, a práve aj stres vo vás môže vyvolať nejakú chorobu. Buď slabší, alebo silnejší. Viete, ako sa to hovorí? Zabijak nie je samotná choroba, ale stres, čo jej spôsobil. A ja s týmto tvrdením celkom dosť súhlasím a myslím si, že je pravdivé. Moje jediné prianie je, aby som aspoň cez leto nebola už ani raz chorá. Robím pre to všetko a tiež do seba dostávam vitamíny z ovocia, aby som mala lepšiu imunitu a veľmi dúfam, že mi to pomôže, pretože kto chce ležať v posteli a byť chorý? Nikto, že.