Cestovanie

Typy cestovania

Kto by nemal rát to pravé cestovanie? Cestovanie neznamená len pracovné cesty, či prácu letušky, cestovať môžete aj s rodinou a chodiť tak na výlety. Cestovať môžete do zahraničia, alebo aj po Slovensku. Pre niekoho cestovanie predstavuje celý jeho život. Vždy do inej krajiny. Túži po objavovaní nových miest, chce za svoj život navštíviť všetky krajiny na Zemi. Rád preskúmava miesta, ktoré ešte nenavštívil. Niekto môže rád chodiť na tie isté miesta, kde to pozná, páči sa mu tam a je na ne zvyknutý. Aj vy radi objavujete nové krajiny, či miesta, kde ste ešte neboli? Alebo ste takým človekom, čo sa rád vracia na miesta, kde už presne vie, čo ho tam čaká? Cestovať môžete rôznymi spôsobmi. Existuje letecká doprava, vlaková doprava, autobusová doprava, alebo môžete použiť svoje vlastné osobné auto, bicykel či kolobežku. To už závisí, ako ďaleko sa plánujete vybrať na cestu.

krajinka

Pri cestovaní lietadlom musíte dodržiavať nosnosť batožiny a aj to, čo si do lietadla môžete zobrať. Za každú batožinu sa platí, takže to rozhodne zvážte, čo vlastne na svojej dovolenke budete naozaj potrebovať. Pri lietaní lietadlo môžete z výšky sledovať moria, oceány, oblaky a počasie. Ak sa rozhodnete cestovať vlakom, do vlaku si môžete zobrať množstvo batožiny, samozrejme, ktorú odnesiete. Pri cestovaní vlakom si môžete z okna vychutnať čaro prírody. Vo vlaku sa dá aj oddychovať a to tak, že si pospíte. Pri dlhšej ceste je to určitá výhoda. Vo viacerých vlakoch sú miestnosti zvané kupé, kde máte aj určitý druh súkromia.

príroda

Cestovanie autobusom prináša už trošku menej súkromia, keďže v autobuse cestuje spolu s vami veľa iných cestujúcich. Batožinu si viete odložiť na spodnej časti autobusu a pri sebe mať len potrebné veci. Aj z autobusu sa dá sledovať okolitá krajinka. Rozhodujete sa pre vycestovanie vašim osobným autom? Autom je to najpohodlnejšie, no pri dlhšej ceste budete potrebovať zopár prestávok na oddych na rôznych odpočívadlách. Sám alebo s vašou rodinou sa môžete vybrať hociktorým spôsobom dopravy. Je priamo na vás, čo preferujete.