Ako deti sme si stavali bunkre a domčeky všade vo vnútri aj vonku. Teraz máme vlastné deti, ale časy sa zmenili. Už to nie je ako za našich detských čias, keď sme utekali do lesa alebo do kríkov a hrali sa v našom „domčeku“. Teraz sme radi, že máme svoje deti na očiach a pod kontrolou. Ale takmer každý rodič už niekedy počul od svojho dieťaťa: „Mami, tati, chem domček na hranie“. Hľadali ste po celom internete, ale nenašli ste, čo ste hľadali. Preto sme pre vás pripravili tento článok Ako postaviť domček na strome pre deti. Základom je mať strom. Pretože bez stromu nie je domček na strome. Vyberte si základňu s 3/4 silnými konármi, ktorá bude našou základňou.
Teraz už len musíme kúpiť drevené lišty a skrutky a pustiť sa do práce. Odmerajte, aké dlhé by mali byť drevené lišty v závislosti od rozstupu konárov. Keď máte zmerané, môžete začať s kladením spodnej časti, podlahy nášho domčeka. Keď sú lišty na mieste, môžete začať vŕtať. Ak ste už zavŕtali všetky spodné drevené lišty, vezmite pílku a vyrežte nerovnosti. Rezanie vytvorí čistý vzhľad. Ďalším krokom je vytvorenie stien. Zmerajte výšku stien, aká výška to je na vás. Navŕtajte drevene lišty ich po obvode základne.
Nezabudnite na vchod, aby sa mali ako deti dostať dnu. Po upevnení a vytvorení stien, si zmeráme lišty na strechu, či už chcete rovnú strechu alebo šikmú je to na vás a vašich detí ako si predstavujete domeček. Po nameráni a navŕtani strechy sme takmer hotovy. Už len vymyslieť ako sa tam deti dostanu. Ideálny je rebrík alebo schodíky. A tým máme hotový domček. Nezabudnite ho natrieť, aby dlhšie vydržal. A posledným krokom je navŕtanie rebríka, aby sa deti mohli dostať dovnútra. A výzdobu interiéru nechajte na deti, ony najlepšie vedia, ako to chcú. Ak by ste chceli domček ozvláštniť, skúste nechať ešte jeden otvor na šmýkačku alebo okno.