Výrobky

Krehké sklo sa už dá upraviť do pevného materiálu

Moderné stavby sú výsledkom spojenia dobrého nápadu s kvalitnými materiálmi a realizáciou na vysokej úrovni. Všetky požiadavky, ktoré zabezpečia, že novostavby budú vyhovovať nielen technickým, ale aj estetickým nárokom zákazníkov, sa dajú splniť len s využitím tých najkvalitnejších materiálov a ich vzájomnými kombináciami. Na vysoké nároky súčasných zákazníkov si už výrobcovia zvykli, musia sa teda prispôsobiť a prinášať stále nové a kvalitnejšie, no aj zaujímavejšie a pútavejšie ponuky. Jednou z možností je hľadať materiály alebo variácie ich spájania v netradičných spojeniach, napríklad sklenene zabradlie veľmi dobre funguje spojenie nehrdzavejúcej ocele a skla.

Bez zábradlia sa nezaobíde žiadny dom

Elegantný lesk ocele a jemnosť skla pôsobí v každom priestore ako magnet. Je už tradíciou využívať oceľ na tvorbu prvkov, ktoré sa dostávajú do exteriéru, ale už ani interiérové priestory sa bez ocele nezaobídu. Najbežnejšie sa s ňou môžeme stretnúť vo forme zábradlia na schodoch, balkónoch či terasách, kde sa využije jej perfektná vlastnosť, a tou je dlhá životnosť spojená s luxusným vzhľadom. Na zjemnenie chladného vyžarovania ocele slúži spojenie so sklenenými plochami v rozličnom vyhotovení, čírom, matnom, mliečnom alebo pieskovanom a podobne. Sklenené tabule rôznej veľkosti sa musia úchytmi pripojiť k nosnej oceľovej konštrukcii tak, aby bol výsledok na pohľad perfektný, ale zároveň pevný.

Elegantná oceľ v spojení so sklom

Spojenie týchto dvoch materiálov je výbornou možnosťou ako vytvoriť esteticky zaujímavé a originálne zábradlie, navyše, ak sa nosné stĺpiky oceľovej konštrukcie ukotvia pod nášľapnú vrstvu podlahy, vznikne takzvaný neviditeľné kotvenie a čistý dizajn. Sklo musí byť bezpečnostné a v dostatočnej hrúbke, aby odolalo všetkým mechanickým atakom, oceľová konštrukcia zábradlia sa dá zostrojiť zo stĺpikov v tvare kruhu alebo štvorca, ukotviť do hornej alebo bočnej strany podlahy schodiska či terasy alebo balkóna. Do exteriéru však treba vyberať odolnejšiu oceľ, aby nepodľahla pôsobeniu vlhkosti, mrazu či slnečných lúčov a nečistotám.