Výrobky

Nehrdzavejúca oceľ sa osvedčila aj vo forme skrutiek do dreva

Každý materiál má svoje špecifiká, ktoré treba zohľadniť pri narábaní s ním, pri spájaní či rezaní alebo inom type opracovávania. Drevo je prírodný druh materiálu, práca s ním je potešením, pretože vonia a dobre sa s ním pracuje, je totiž mäkké a tvárne. Výsledkom môžu byť produkty v nekonečných dizajnoch. Spracovanie dreva má dlhú históriu, zdá sa, že aj napriek tomu, že prichádzajú na trh stále nové moderné materiály s vylepšenými vlastnosťami, drevo tu s nami zostane stále, jeho obľúbenosť a popularita bude pretrvávať aj v budúcnosti. Mnoho domácich majstrov sa venuje práve práci s drevom, vznikajú z neho sochy, zariadenie do bytov, nábytky, dvere, drevené podlahy a veľa iných produktov.

Mnoho typov do rozličných materiálov

Pri spájaní drevených prvkov treba brať do úvahy ich hrúbku, tvrdosť dreva, použitie do vonkajšieho priestoru či do interiéru a podľa toho si vybrať aj typ spájania. Skrutky z nehrdzavejúcej ocele sú asi najlepšou voľbou v oboch prípadoch, sú však rozdelené podľa typu ocele do troch skupín, C2, A2 a A4. Ich použitie sa zakladá na druhu dreva, jeho tvrdosti a miesta, kde bude výsledný produkt umiestnený.

Skrutka v zlatej farbe má rovnaké vlastnosti

Nerezové skrutky do dreva https://quadrofixing.sk/nerezove-skrutky/c1041 sú určené prevažne na spájanie mäkkého dreva, ale ak chcete vytvoriť niečo z dreva a umiestniť to v nejakom agresívnejšom prostredí, napríklad v okolí bazéna, tak je vhodnejšie použiť skrutky typu A4. Takisto ich môžete použiť na montáž drevenej terasy, ktorá bude z exotického dreva alebo z tvrdších typov drevín, tu sa dá použiť aj skrutka A2. Skrutky z nehrdzavejúcej ocele A4 sú výnimočné vyššou odolnosťou voči agresívnemu prostrediu, napríklad chlóru či morskej vode, nekorodujú, preto ich odborníci odporúčajú pre perfektný výsledok drevenej terasy. Nielen terasy či nábytok, ale aj odvetrané fasády sú vhodné na použitie skrutiek z nehrdzavejúcej ocele, sú vhodné na ich montáž. Pred samotným výberom typu skrutiek sa však treba poradiť s odborným personálom v predajni, ak si nie ste istí, ktorý typ bude vhodný práve pre ten váš typ dreveného výrobku.