Financie

Platobné karty

Platenie a používanie platobných kariet je veľmi jednoduché. Nemusíte mať v peňaženke veľa hotovosti, bankoviek a mincí, ktoré vám zaberajú zbytočne veľa priestoru. Platobná karta je veľmi úzka a viete si ju zobrať kamkoľvek so sebou. Ak nechcete brať len málo vecí so sebou, vezmite si len bankomatovú platobnú kartu. Ak budete potrebovať zaplatiť za nejaké služby, za pomoci platobnej bankomatovej karty to viete urobiť veľmi jednoduchým spôsobom. Používať platobnú kartu na platenie v rôznych prevádzkach je možné. Viete nimi zaplatiť v reštauráciách, v kaviarňach, v pohostinstvách, na kúpaliskách, v obchodoch s oblečením, v nákupných centrách alebo aj v iných rôznych kamenných predajniach.

platobné karty

Tak isto je možné používať na platenie platobnú kartu, ak rôbíte online objednávku na internete. Vyberiete si možnosť zaplatiť platobnou kartou. Len si dajte pozor, na akých webových stránkach objednávate svoj tovar. Ak by to bola podvodná webová stránka, mohli by sa podvodníci ľahko dostať k vašim údajom na platobnej karte, ktoré zadáte pri vašej objednávke. Nikdy nedávajte nikomu údaje z platobnej karty. Vyhnete sa zbytočným problémom. Ak platíte len nižšiu sumu, nebudete musieť zadávať PIN kód na autorizáciu platby. Ak však budete platiť nad takých dvadsať eur, PIN kód si terminál vypýta. Niekedy si ľudia ukladajú svoj PIN kód priamo pri platobnú bankomatovú kartu. No, to vôbec nie je dobrým riešením. Ak platobnú kartu stratíte, ten čo ju nájde má hneď prístup k vašim peniazom. Vie vám veľmi rýchlo a šikovne vybrať z bankového účtu aj všetky vaše úspory.

údaje na platobnej karte

Radšej si PIN kód k platobnej bankomatovej karte uchovávajte vo svojej hlave. Niekedy je to veľmi ťažké, ale zapamätať si štyri čísielka nie je ničím náročným. Hlavne, ak svoju platobnú kartu využívate veľmi často.  Rozhodne si viete PIN kód zapamätať. Platobné karty majú veľkú výhodu v tom, že sú ľahko uskladniteľné. Mnohé si viete len strčiť do vrecka na vašej bunde či vetrovke. Avšak nikdy nezabúdajte, kde ste si uložili vašu platobnú bankomatovú kartu. Ak daný kúsok oblečenia dáte prať a zabudnete tam platobnú kartu, môže sa veľmi rýchlo znehodnotiť. To by ste teda nechceli.