Výrobky

Lacné a kvalitné oceľové dymovody

Možno dnes pri vysokých cenách energií viacerí plánujete nákup menších kachlí alebo piecky, ktorými by ste si dokúrili miestnosť, v ktorej sa nachádzate najčastejšie. Určite to nie je zlý nápad, pretože aj keď možno neušetríte nejaké veľké sumy peňazí, určite si spríjemnite domácu pohodu, pretože takto sa šíriace teplo je predsa len niečo iné, ako teplo z radiátora na stene alebo z podlahového kúrenia.

Takže ak plánujte nové kachle, určite by ste už mali mať v stene hotový komín, ktorý bude slúžiť na odvádzanie dymu z miestnosti. No netreba zabúdať na potrebné dymovody, ktoré pripoja kachle ku komínu a až tak bude možné odviesť spaliny von z domu. No a ak ste si dali záležať na pekných kachliach či piecke, určite by mali byť potrebné dymovody nielen kvalitné a funkčné, ale aj esteticky vhodné do vášho priestoru.

oheň

V prvom rade si treba uvedomiť, že ak aj všetko potrebné príslušenstvo už máte nakúpené, vždy je vhodné privolať ku konečnému pripojeniu kachlí pomocou dymovodu odborníka, ktorý má s týmto typom prác potrebné skúsenosti. Ak totiž zapojíte dymovod neodborne, alebo použijete nesprávne rozmery dymovodu, hrozí nepríjemné zadymenie miestnosti alebo prasknutie alebo iné poškodenie časti komína.

kachle

Ekonomicky najvýhodnejšou možnosťou dymovodu sú oceľové komponenty rúr dymovodu, ktoré sú vyrobené z hrubostenného plechu a keďže sú aj pokryté ohňovzdornou farbou, tak sú aj dostatočne estetické. V ponuke je množstvo rôznych rozmerov dymovodových komponentov, pretože pripojenie ku komínu má byť čo najkratšie, takže je potrebná široká ponuka tvarov a rozmerov týchto rúr, aby vyhovovali všetkým možnostiam. Takto sú v ponuke rúry (dymovody 120 mm až dymovody 200 mm), kolená, T-kusy alebo Y-kusy. Takže svoje kachle pripojíte k akémukoľvek typu výstupu komína zo steny a samozrejme aj každému rozmeru komína alebo kachlí.