Nezařazené

Kŕčové žily na nohách

Trpíte aj vy kŕčovými žilami? Toto zradné ochorenie vie poriadne potrápiť najmä ženy, no takisto aj mužov. Ide o to, keď vlastne začne krv prúdiť opačným smerom ako by mala tiecť. Znamená to, že vaše telo má poškodené chlopne v žilách, ktorých úlohou je práve zabezpečiť správne prúdenie. Najčastejšie sa vyskytujú kŕčové žily na nohách, no nie je to pravidlom. Postihujú hlavne ženy po štyridsiatke, no nie je výnimka ani mať kŕčové žily v mladšom veku.

krcove zily

K rizikovým faktorom ku vzniku tohto ochorenia je taktiež aj obezita, fajčenie, genetické predispozície, ale tiež aj tehotenstvo a časté zaobchádzanie s ťažkými bremenami. Niekedy si človek môže za kŕčové žily sám, no častokrát ich vznik nevie ovplyvniť.

Kŕčové žily pozná asi každý a vie presne ako vyzerajú, no medzi ich primárne príznaky patria časté opuchy nôh či kŕče, ktoré sa vyskytujú najmä v noci počas spánku. Môžete pri nich tiež cítiť únavu a pálenie či svrbenie. Môžete im sami predísť a to hlavne správnou životosprávou, športovaním a hlavne pravidelnou chôdzou. Na trhu nájdete aj množstvo špeciálnych mastí a liekov na tento problém, ktoré pomáhajú spolu s užívaním špeciálnych vitamínov a výživových doplnkov. Samozrejme, že je lepšie kŕčovým žilám úplne predchádzať, aby ste sa vyhli zbytočným hospitalizáciám či vyšetreniam. No ak sa inak nedá alebo už je neskoro, je na mieste vybrať si kvalitnú polikliniku.

krcwe

Aj vy sa chcete zbaviť kŕčových žíl raz a navždy? Vyskúšajte kvalitnú kliniku, kde sa zveríte do rúk ozajstným profesionálom. Na klinike VenaSum vám zaručia kompletnú starostlivosť a liečbu kŕčových žíl a zbavíte sa ich ľavou zadnou. Urobia vám tu všetky potrebné vyšetrenia a určia vám i kompletnú diagnózu. Návštevu tejto odbornej ambulancie rozhodne neoľutujete a budete za ňu v budúcnosti vďační. Veď prečo váhať, keď sa dá problém jednoducho a na profesionálnej úrovni vyriešiť?