Výrobky

Balkóny a bezpečnostné zábradlia

Mnoho ľudí si predstavuje svoj vysnívaný dom s nádhernou terasou alebo veľkým balkónom, kde si budú môcť počas slnečných dní užívať teplé počasie. Či už však máte na svojom dome balkón veľký alebo iba malý, resp. francúzsky, ku každému balkónu neodmysliteľne patrí zábradlie. Balkónové zábradlie musí byť súčasťou všetkých balkónov, pretože ide o bezpečnostný prvok, ktorý by mal spĺňať určité bezpečnostné normy. Primárnou úlohou akéhokoľvek zábradlia je ochraňovať ľudí pred možným pádom dole, nech už sa dané zábradlie nachádza v akejkoľvek výške. Okrem toho však zábradlie na balkóne, ale aj pri schodisku slúži na to, aby sme sa ho mohli v prípade potreby pridržať. Dôležité vlastnosti, ktoré by teda každé zábradlie malo spĺňať sú jednoznačne bezpečnosť, pevnosť, odolnosť voči vysokej záťaži a zároveň aj podľa toho, kde je umiestnené, odolnosť voči vode, dažďu, silnému vetru, mrazu, snehu, krúpam a iným vplyvom počasia.

nerezové zábradlie

Za veľmi odolný materiál, z ktorého sa balkónové zábradlia vyrábajú, sa považuje napríklad nerez. Práve nerezové zábradlie je rovnako aj veľmi pekným moderným prvkom a často sa využíva i v spojení so sklom. Sklenené zábradlie s nerezovou konštrukciou je obľúbenou súčasťou mnohých moderných stavieb, na ktorých si vieme túto kombináciu opakovane všimnúť.

sklenené zábradlie

Zábradlia zostrojené zo spojenia týchto dvoch materiálov sú taktiež vhodné aj pre exteriérové balkóny, pretože nerez je nehrdzavejúca a má výbornú životnosť. Okrem toho sú pre vonkajšie použitie dobrou voľbou aj kvôli ich jednoduchému čisteniu, ktoré nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť, a tým pádom údržba takéhoto typu zábradlia vôbec nie je náročnou záležitosťou. Pokiaľ teda uvažujete o tom, aké zábradlie sa hodí k vášmu domu alebo bytu, určite sa po nerezových balkónových zábradliach, prípadne ich kombinácií so sklenenými prvkami, obzrite.