Nezařazené

Zvieratá, ktoré vás prekvapia svojim netradičným výzorom

Pod pojmom zvieratá si bežne predstavíme psa, mačku, možno prasiatko,… skrátka naša pozornosť sa zväčša orientuje na zvieratá, ktoré sú v našom okolí veľmi dobre známe a pozná ich už aj malé dieťa. Naše územie je však iba časťou celku planéty Zem. Možno by ste boli prekvapení, koľko zaujímavých a doteraz z nášho pohľadu nevídaných zvierat existuje ďaleké kilometre od nás. Dokonca sa reálne obávam, že všetky tieto zaujímavé tvory do jedného článku nevtesním. Tak ich vyberiem aspoň niekoľko, spoločne sa tak pozrieme na zaujímavé fakty o zaujímavých zvieratách, v tomto prípade a z nášho hľadiska takisto skutočne netradičných, ktoré pravdepodobne nenájdete ani v najbližšej ZOO.

zvířata

Zebra duiker– Teraz ste si pravdepodobne vybavili typickú zebru s čiernymi pásikmi na bielom na tele, relatívne dlhými nohami a svižnými pohybmi. Táto charakteristika však neplatí pre druh duiker. Táto zebra má až komicky krátke nohy, je sfarbená do hneda a líši sa aj jej tvár, respektíve má útlejší tvar hlavy.

Krtko hviezdonosý– Krtka si predstavíme ako také nevinné slabozraké zvieratko s fúzikmi. Ale druh hviezdonosý má miesto nosa taký veľký roztiahnutý pysk do tvaru hviezdy, čím pôsobí skôr odpudivo, ale na druhej strane zasa ako drsný predátor.
Vlk hrivnatý– Predstavte si, čo by vzniklo spárením vlka s líškou a srnkou (heh). Netvrdím, že tento tvor prišiel na svet týmto spôsobom, ale každopádne tak vyzerá.
Snub nosed monkey– Viete, ako vyzerá nos po nevydarenej plastickej operácii? Svoje by o tom vedel povedať Michael Jackson, ale i toto podivné zvieratko, pre ktoré je charakteristický práve jeho nos, respektíve len také dve čiarky v jeho nosovej oblasti.

zoo

Rypoš lysý- Vyzerá ako krtko po kompletnej depilácii. Nenájdete na ňom vôbec žiadne ochlpenie, čo však pôsobí dosť nepekne. Aj napriek tomu sa tento „naháč“ dožíva až 28 rokov a jeho zaujímavou charakteristikou je vysoká odolnosť voči rakovine. Má tuhý korienok a silnú imunitu i napriek tomu, že behá stále nahý.