Online

Nebezpečenstvo online svetu

Niekedy je práca na počítači nevyhnutná, no aj napriek tomu sa vyskytuje v online priestore veľa rôznych podvodných webových stránok. Mali by ste mať nainštalovaný vynikajúci antivírusový program, ktorý vám hneď ukáže, či nevstupujete na nejakú podvodnú webovú stránku, ktorá by mohla obsahovať rôzne nepríjemné vírusy. Stalo sa vám už niekedy, že vás váš antivírusový program upozornil a zabránil vstupu na webovú stránku, ktorú ste chceli navštíviť? Je to bežný javom. Nemôžete si dovoliť navštíviť podvodnú webovú stránku, nakoľko by to mohlo ohroziť celý váš stolný počítač, ale i notebook. Aj na tablete potrebujete mať nainštalovaný antivírusový program. Bez neho sa nezaobídete. Ak nebudete mať nainštalovaný nijaký antivírus, môže sa veľmi jednoducho niekto cudzí do vášho počítača nabúrať a znehodnotiť vám všetky vaše súbory. Najobávanejším vírusom je Trójsky kôň. Tohto vírusu sa boja mnohí ľudia.

digitálne zariadenia

Každý používame nejaké digitálne zariadenie. Možno aj nie len jedno digitálne zariadenie, ale aj viaceré. Každé digitálne zariadenie by ste mali mať zabezpečené proti podvodníkom. No, niekedy sa aj tak stane, že vstúpite na nejakú podvodnú webovú stránku. Ak sa tak stane, okamžite ju opustite a zlikvidujte súbory, ktoré vám zatiaľ vnikli do vášho stolného počítača alebo notebooku. Snažte sa čo najskôr eliminovať hrozby, ktoré by ste vo svojom počítači už mohli aj mať.

notebook

Neustále kupovanie nového a nového notebooku alebo stolného počítača by bolo pre vás veľmi nákladné na financie, ale aj zbytočné. Síce každý nový počítač alebo notebook je aj výkonnejším alebo silnejším, nemusíte do toho svojho starého investovať kvôli vírusu v ňom. Vyskúšajte navštíviť rôznych počítačových servisných pracovníkov, ktorí určite budú vedieť, čo majú robiť s vaším počítačom. Hrozby sú všade. Vo svete online ich je príliš veľa. Vyvarujte sa pred nimi a nenechávajte všetko len tak bez antivírusového programu. Najlepšie bude, ak si svoje súbory a osobné veci budete presúvať na nejaký externý disk alebo iné úložisko.