Krása

Masáž prospieva nielen telu ale aj pokožke

Zbadali ste na tvári prvé príznaky starnutia, alebo sa túžite zbaviť nevzhľadných prejavov starnúcej pokožky. Netreba nato hneď lekára, postačí kvalitná masáž. Vrásky – toľko nenávidené ženským pokolením. Aj keď sa ich snažíme skrývať, raz príde čas, kedy budú natoľko viditeľné, že sa nám to nepodarí. Máme ale dobrú správu. Je tu možnosť ako oddialiť zviditeľnenie vrások čo najviac a absolútne bezpečnou cestou bez potreby chirurgického zákroku a utrácania obrovských súm peňazí. Povedzme si najprv ako vrásky vznikajú. Vrásky sú vlastne prejavom našej mimiky. Či už sa často smejeme ústami alebo celou tvárou alebo sa mračíme, naša pleť si to pamätá a časom sa nám tieto mimické vrásky prehlbujú, čím vytvárajú efekt mračenia alebo povolených kontúr tváre.

Hydratujte svoju pleť nielen zvonku

Môže za to aj klesajúca hladina kolagénu v našej pokožke. Aj naša tvár je rovnako ako naše telo zložená zo svalov na ktorých je ochranná vrstva- koža. Princípy fungovania platia teda rovnako- ak svaly nepoužívame atrofujú – ochabnú. Poďme ich teda rozhýbať. Najlepšou metódou na vyhladenie jemných a stredných vrások je tvárová gymnastika alebo tvárová jóga. Je rovnako účinná aj na zjemnenie kontúr našej tváre. Ak k tomuto cvičeniu pridáte aj masáž, je to naozajstná pecka! Nielen napomáhate k vyrovnaniu nerovností na pokožke ale podporujete aj jej prekrvenie a tvorbu kolagénu. Pridajte svoj obľúbený krém či sérum a vytvorte z masáže relaxačný zážitok.

Nezabudnite na spánok, pleť ho ocení a Vy sa doslova vyspíte do krásy

Ak si ale masáž a cvičenie predstavujete ako zdĺhavé a nudné ste na omyle. V skutočnosti je cvičenie zábavné svojou hravosťou a niekedy aj výrazmi tváre, ktoré robíte. Masáž je vhodné robiť masážnym valčekom určeným na tvár. Ten je prispôsobený tak, aby svojím povrchom nedráždil tak citlivú pokožku tváre. Vďaka pravidelným masážam zlepšujete krvný obeh a lymfu. Dodávate kyslík do tkanív, ktoré ho tak potrebujú a pomáhate vstrebávať účinné látky z krémov a sér určených pre potreby vašej pokožky. Aj Valček ale musíte používať správne. Je absolútne vylúčené aby ste pri jeho používaní pociťovali bolesť. Netlačte na valček ale s ním iba jemne prechádzajte po tvári. Masáž je v prvom rade príjemná a uvoľňujúca. Používajte masážny valček každý deň a hlavne pravidelne. Výsledkom bude spevnená mladistvejšia pleť, ktorá žiary aj bez make upu.